Szkoła Tańca Jawor

Tradycja i doświadczenie od 1963 roku.

O Szkole Tańca Jawor

Początki działalności Szkoły Tańca w rozumieniu aktywności edukacyjnej z zakresu tańca towarzyskiego przypadają na lata 60 dwudziestego wieku. Działalność ta obejmowała przeprowadzanie kursów tańca dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski, szkolenie par turniejowych oraz organizację turniejów i pokazów tańca.

Założycielem, nauczycielem i trenerem Szkoły był Pan Stanisław Jawor, wychowanek prof. Mariana Wieczystego. W 1964 roku zaopiekował się on grupą studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej, którzy zapragnęli rozwijać swoje umiejętności i prezentować je na turniejach tańca. Działalność taneczna prowadzona była pod nazwą Studencki Klub Tańca Towarzyskiego „Dziupla” - od 1972 roku przy Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Od 1992 roku, w wyniku transformacji systemowej w Polsce, Klub stał się częścią prywatnej Szkoły Tańca Jawor.

W latach osiemdziesiątych w działalność Szkoły włączyła się aktywnie żona Stanisława Jawora, Barbara.

Do 2001 roku siedzibą Szkoły były pomieszczenia na Winogradach przy ul. Dożynkowej 9C. Obecnie Szkoła ulokowana jest w pięknej dzielnicy Poznania, na Sołaczu przy al. Wielkopolskiej 33.

Aktualnosci

Oferta (kursy)
Warsztaty choreoterapeutyczne
Cennik